Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Akcja dla Majki


Po ogromnym sukcesie akcji „ Łączymy siły dla Michała „ zgłosiła się do nas rodzina 14 letniej dziewczynki z prośbą o ponowne połączenie sił tym razem dla ich córki, która zachorowała na ostrą białaczkę szpikową typu AML i potrzebuje jak najszybciej dawcy szpiku.

Na spotkaniu przedstawicieli RC Grudziądz Centrum, Stowarzyszenia Fado działającego w naszym mieście na niwie kulturalnej oraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Otwarte Serca wspierającego osoby niepełnosprawne zapadła decyzja o połączeniu sił po raz drugi tym razem dla Majki!

Cieszymy się, że kolejny raz Grudziądzanie  nas nie zawiedli, gdyż na leczenie dziewczynki udało się zebrać ponad 50 tyś złotych, ale co najważniejsze w trakcie imprezy wolontariusze DKMS zarejestrowali około 160 osób jako potencjalnych dawców szpiku.

W takcie imprezy odbyły się koncerty artystów: Krystek Band* Stara Szkoła *Trzy Punkty Widzenia *Iwona Kaczmarczyk *Sonia Szytniewska * Podczas imprezy nie zabrakło także pokazów Mistrzyni Polski Brawers Cup 2018 baristki Kamili Adamiec, AZ Dance, Marina Girls i wielu innych. 

Nie znajdujemy słów uznania dla wszystkich, którzy bezinteresownie wsparli nas w tej akcji, bardzo dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.