Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Piknik Rotarian i Przyjaciół


W myśl „człowiek aktywny to człowiek szczęśliwy" postanowiliśmy zorganizować piknik Rotarian i Przyjaciół w sportowym charakterze. 

8 września 2018 r. na Ośrodku wypoczynkowym Casus w Łasinie miały miejsce Charytatywne rozgrywki piłki plażowej, zawody w wyciskaniu sztangi leżąc oraz zawody skuterów wodnych to główne atrakcje pikniku który tym razem miał miejsce na Ośrodku wypoczynkowym Casus w Łasinie.

Ponadto ciekawym punktem imprezy była prezentacja sztuk walki ze szkoły Grappler w Grudziądzu. 

Wpływ z wpłat zawodników oraz z datków za kulinaria w wysokości 4 300 zł zasiliło konto stowarzyszenia w celu finansowania statutowej działalności klubu. 

Cieszy nas że pogoda dopisała dzięki czemu mogliśmy w pełni korzystać z atrakcji ośrodka oraz podziwiać zmagania zawodników.

Dziękujemy rownież za przybycie na nasz piknik reprezentacji klubów Rotary z Berlina Bruckier der Einhait, Jeleniej Góry, Szczecina, Bartoszyc oraz z Giżycka.

GALERIA ZDJĘĆ

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.