Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Bal Charytatywny


27.01.2018 odbył się Bal Charytatywny zorganizowany wspólnie z Klubem Biznesu.Na pięknej sali w restauracji Rudnik bawiło się 150 osób. Celem było zebranie jak największej kwoty na wyjazd w góry dla dzieci z Domu Dziecka z Białochowa w których jak do tej pory, nigdy nie byli oraz zakup sprzętu dla Akademii Piłkarskiej.

Podczas balu odbywały się licytacje m.in. obrazu pędzla Klary Stolp, koszulka i piłka Marcina Gortata, godzinny lot motolotnią, przejażdżka Jaguarem, bon na roczne mycie w Myjnia-Spa i wiele innych równie atrakcyjnych.

Była także przygotowana loteria fantowa z fantastycznymi wygranymi, gdzie wartość każdego losu przewyższała jego wartość .Bal uświetnił kwartet wokalno-rozrywkowy Szafa Gra wywodzący się z musicalu Metro ,oraz duet Sax& Decks. Zabawa w wyśmienitym towarzystwie oraz przy wspaniałej muzyce i występach trwała do białego rana.

Zamierzony cel został osiągnięty . Wszystkim obecnym na balu gościom dziękujemy !!!!

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.