Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Weekendowa wycieczka do Berlina


Dnia 4-go Listopada 2016r. Grudziądzki Klub Rotary Centrum wybrał się na weekendową wycieczkę do Berlina. Grupa licząca ok. 40 osób (w tym zaprzyjaźnieni Rotarianie z Bydgoszczy i Jeleniej Góry) zwiedziła ciekawe miejsca tego miasta, m.in.: Plac Poczdamski i Bramę Brandenburską, Pomnik pomordowanych Żydów Europy, Gmach Parlamentu Rzeszy Reichstag, Checkpoint Charlie.

Wieczorem natomiast odbyło się sympatyczne spotkanie z przedstawicielami Berlińskiego Klubu Rotary Kleinmachnow / 11 osób /oraz Jarosławem Wistubą w roli głównej w typowo bawarskiej restauracji   Hofbrauhaus  Munchen.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Można było poczuć wzajemną sympatię oraz radość ze spotkania. Uczestnicy spotkania wymienili się cennymi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz chęcią współpracy jako kluby partnerskie Rotary. Pierwszy dzień wycieczki zakończony został podziwianiem pięknego widoku miasta z wieży telewizyjnej. Drugi zaś dzień  to całodniowy pobyt w „Tropical Island”, aquaparku znajdującego się niedaleko  Berlina.  Wszyscy   wspólnie     korzystali   z dobrodziejstw oraz atrakcji wyspy    ( z jacuzzi   i saunami włącznie )  a szaleństwom na zjeżdżalniach i w basenach nie było końca. Grupa w pełni zrelaksowana, wypoczęta oraz naładowana pozytywną energią ok. 23-ej wyruszyła w drogę powrotną do Grudziądza.

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.