Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 5 z 5 POPRZEDNIA 2 3 4 5

Uroczyste powołanie polsko-niemieckiej rotariańskiej floty „Fleet Pomerania International...

  • 2 październik 2015

W dniach 02-03-04.10.2015 , czyli w ostatni weekend , odbyła się w Szczecinie potrójna uroczystość, w której braliśmy udział.W piątek 02.10.2015 w Hotelu Marina w Szczecinie miało miejsce uroczyste powołanie polsko-niemieckiej rotariańskiej floty ...

Czytaj Więcej

Uroczysty Czarter Rotary Clubu Elbląg-Centrum

  • 24 wrzesień 2015

W dniu 24.09.2015 w Elblągu odbył się uroczysty Czarter Rotary Clubu Elbląg-Centrum. Jest to – jak na razie – klub założony przez same panie. Jego prezydentem jest Dorota Wcisła , osoba znana nam z uczestnictwa w naszym czarterze. Obraz jej ...

Czytaj Więcej

Bieg uliczny „Przegoń przemoc” – 19 września 2015r.

  • 20 wrzesień 2015

Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu,z którym Rotarianie związani są już od wielu lat, było inicjatorem biegu ulicznego pod hasłem „Przegoń przemoc.”

Czytaj Więcej

strona 5 z 5 POPRZEDNIA 2 3 4 5

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.