Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 4 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Spotkanie z młodzieżą z INTERACTU.

  • 7 wrzesień 2017

Michelle ( Tajwan) i Charlotte ( USA) – 2 dziewczyny z wymiany międzynarodowej po raz pierwszy uczestniczyły w naszym cotygodniowym spotkaniu.

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – żegnamy Fabiana.

  • 7 wrzesień 2017

To już ostatni młodzieniec z naszego klubu, który wybiera się w niecodzienną przygodę połączoną niestety również z ciężka pracą na wyjeździe . Fabian Jarząb wyrusza do Tajwanu na 1️0 miesięcy realizowanego projektu RCGC wymiany międzynarodowej .

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – witamy Michelle.

  • 7 wrzesień 2017

Kolejny ” wymieniec” wylądował na polskiej ziemi i będzie pod opieką rodzin z Rotary Club Grudziądz Centrum . Michelle pełna radości i uśmiechu przyleciała do nas z Tajwanu , by poznawać nasza kulturę , język , obyczaje. Mamy nadzieje że będzie ...

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – witamy Charlotte.

  • 4 wrzesień 2017

Jednych żegnaliśmy – Hubert jesteśmy z Toba- a drugich serdecznie witaliśmy .W imieniu Klubu Rotary młodzież Interact miała przyjemność przywitać na lotnisku koleżankę z USA , która w ramach wymiany międzynarodowej będzie u nas gościć ...

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży- żegnamy Huberta.

  • 4 wrzesień 2017

Moi Drodzy!!! Wydarzenie stało się faktem !! Dzisiaj wysłaliśmy pierwsza osobę w tym roku na długoterminowa ( roczną) , międzynarodową wymianę młodzieży , która jest jednym ze sztandarowych projektów realizowanych przez Rotary. Hubert Kubala ...

Czytaj Więcej

Wizyta w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

  • 4 wrzesień 2017

W podziękowaniu za wykonanie łazienki w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego dzieci wraz z opiekunami zaprosiły nas na wspaniały poczęstunek.

Czytaj Więcej

Przekazanie Prezydentury.

  • 19 lipiec 2017

W Ośrodku Wypoczynkowym „Casus” odbyło się przekazanie prezydentury. Klimat cudowny, atmosfera fantastyczna.

Czytaj Więcej

Spotkanie z darczyńcami.

  • 28 czerwiec 2017

Wspaniały poniedziałek, wyjątkowi goście. To nie był zwykły dzień, to nie było spotkanie jakich wiele. Zaszczycili nas swoja obecnością osoby, które przyczyniły się w dużej mierze do projektów realizowanych przez nasz klub- wygrywając licytacje ...

Czytaj Więcej

Wizyta Gubernatora Dystryktu 2230

  • 10 marzec 2017

10 marca 2017r. naszym honorowym gościem był Gubernator Dystryktu 2230 Krzysztof Kopyciński.

Czytaj Więcej

strona 4 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.