Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 3 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

We Lwowie...

  • 9 czerwiec 2018

Wizyta we Lwowie z okazji przekazania skanera Lwowskiej Bibliotece Uniwersytetu Narodowego oraz obchodów XV -lecia Rotary Klubu Lviv Ratusha.

Czytaj Więcej

Dar dla Domu Dziecka w Białochowie.

  • 13 maj 2018

Delegacja Klubu Rotary Grudziadz Centrum oraz Olimpia Biznes Klub była na spotkaniu w Domu Dziecka w Białochowie, podczas którego przekazała voucher na pobyt dzieci w Karpaczu. Fundusze na ten cel zostały zebrane podczas Balu ...

Czytaj Więcej

Szlachetna paczka.

  • 3 kwiecień 2018

Już po raz kolejny nasz Klub zaangażował się w akcję „Szlachetnej Paczki”. Dzięki zaangażowaniu klubowiczów przygotowana została paczka dla samotnego, starszego, chorego Pana Janusza. Zakupiona została żywność, słodycze, środki czystości oraz ...

Czytaj Więcej

Dar dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

  • 13 luty 2018

Klub Rotary Grudziądz Centrum zakupił i przekazał Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Grudziądzu 10 materacy przeciwodleżynowych. Dyrekcja oraz personel był nade wszystko wdzięczny za dar, który niewątpliwie będzie bardzo pomocny i ...

Czytaj Więcej

Wspaniałych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia

  • 20 grudzień 2017

Wspaniałych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze , samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzą członkowie Klubu Rotary Grudziądz Centrum.

Czytaj Więcej

Koncert charytatywny dla Julki

  • 17 listopad 2017

17-go listopada 2017 r. Interact przy małej współpracy z Klubem Rotary Zorganizował Charytatywny Koncert dla swojej koleżanki Julii, która zachorowała na nowotwór chłoniak Hodkina.

Czytaj Więcej

Rejestracja dawców szpiku DKMS

  • 15 październik 2017

W dniach 13-15 października 2017 roku odbyła się Ogólnopolska Akcja DKMS. Grudziądz także wziął w niej udział. Kilkunastoosobowa grupa młodzieży Interact przy małej pomocy Rotarian przez cały weekend rejestrowała potencjalnych dawców szpiku na ...

Czytaj Więcej

Piknik i Charter Interact

  • 16 wrzesień 2017

Dnia 16-go września 2017 roku odbył się Piknik zorganizowany przez Klub Rotary Centrum. Impieza odbyła się w miasteczku westernowy w Rudniku.

Czytaj Więcej

Zapraszamy 16 września-sobota do Grudziądza godz.14.00 na piknik Rotary w stylu „Dziki Zachód”

  • 11 wrzesień 2017

Jak co roku Grudziądzki Klub Rotary Grudziądz Centrum zorganizował Piknik charytatywny o charakterze integracyjnym. Zapraszamy 16 września-sobota do Grudziądza godz.14.00 na piknik Rotary w stylu „Dziki Zachód”. Miejsce Pikniku „Mega -Park” ...

Czytaj Więcej

strona 3 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.