Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 2 z 5 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Koncert charytatywny dla Julki

  • 17 listopad 2017

17-go listopada 2017 r. Interact przy małej współpracy z Klubem Rotary Zorganizował Charytatywny Koncert dla swojej koleżanki Julii, która zachorowała na nowotwór chłoniak Hodkina.

Czytaj Więcej

Rejestracja dawców szpiku DKMS

  • 15 październik 2017

W dniach 13-15 października 2017 roku odbyła się Ogólnopolska Akcja DKMS. Grudziądz także wziął w niej udział. Kilkunastoosobowa grupa młodzieży Interact przy małej pomocy Rotarian przez cały weekend rejestrowała potencjalnych dawców szpiku na ...

Czytaj Więcej

Piknik i Charter Interact

  • 16 wrzesień 2017

Dnia 16-go września 2017 roku odbył się Piknik zorganizowany przez Klub Rotary Centrum. Impieza odbyła się w miasteczku westernowy w Rudniku.

Czytaj Więcej

Zapraszamy 16 września-sobota do Grudziądza godz.14.00 na piknik Rotary w stylu „Dziki Zachód”

  • 11 wrzesień 2017

Jak co roku Grudziądzki Klub Rotary Grudziądz Centrum zorganizował Piknik charytatywny o charakterze integracyjnym. Zapraszamy 16 września-sobota do Grudziądza godz.14.00 na piknik Rotary w stylu „Dziki Zachód”. Miejsce Pikniku „Mega -Park” ...

Czytaj Więcej

Spotkanie z młodzieżą z INTERACTU.

  • 7 wrzesień 2017

Michelle ( Tajwan) i Charlotte ( USA) – 2 dziewczyny z wymiany międzynarodowej po raz pierwszy uczestniczyły w naszym cotygodniowym spotkaniu.

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – żegnamy Fabiana.

  • 7 wrzesień 2017

To już ostatni młodzieniec z naszego klubu, który wybiera się w niecodzienną przygodę połączoną niestety również z ciężka pracą na wyjeździe . Fabian Jarząb wyrusza do Tajwanu na 1️0 miesięcy realizowanego projektu RCGC wymiany międzynarodowej .

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – witamy Michelle.

  • 7 wrzesień 2017

Kolejny ” wymieniec” wylądował na polskiej ziemi i będzie pod opieką rodzin z Rotary Club Grudziądz Centrum . Michelle pełna radości i uśmiechu przyleciała do nas z Tajwanu , by poznawać nasza kulturę , język , obyczaje. Mamy nadzieje że będzie ...

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieżowa – witamy Charlotte.

  • 4 wrzesień 2017

Jednych żegnaliśmy – Hubert jesteśmy z Toba- a drugich serdecznie witaliśmy .W imieniu Klubu Rotary młodzież Interact miała przyjemność przywitać na lotnisku koleżankę z USA , która w ramach wymiany międzynarodowej będzie u nas gościć ...

Czytaj Więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży- żegnamy Huberta.

  • 4 wrzesień 2017

Moi Drodzy!!! Wydarzenie stało się faktem !! Dzisiaj wysłaliśmy pierwsza osobę w tym roku na długoterminowa ( roczną) , międzynarodową wymianę młodzieży , która jest jednym ze sztandarowych projektów realizowanych przez Rotary. Hubert Kubala ...

Czytaj Więcej

Wizyta w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

  • 4 wrzesień 2017

W podziękowaniu za wykonanie łazienki w Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego dzieci wraz z opiekunami zaprosiły nas na wspaniały poczęstunek.

Czytaj Więcej

strona 2 z 5 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.