Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 2 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Konferencja w Polanicy Zdrój

  • 7 październik 2018

Od piątku do niedzieli ( 5-7 października 2018 roku ) miała miejsce Konferencja polskiego Dystryktu 2231 Rotary International w Polanicy Zdrój. W wydarzeniu wzięło udział około 140 Rotarian z całej Polski w tym nasza reprezentacja w osobach : ...

Czytaj Więcej

RC Zamość

  • 5 październik 2018

W Polanicy Zdrój na ręce Past Prezydenta Tomasza Jarząba przekazano podziękowanie od RC Zamość za wsparcie projektu którego celem było sfinansowanie wakacyjnego pobytu dzieci w Polsce których rodzice zginęli w wyniku działań wojennych na ...

Czytaj Więcej

Spotkanie z Dariuszem Żychlińskim

  • 1 październik 2018

Spotkanie z Dariuszem Żychlińskim który jako Guest speaker przybliżył nam alternatywne możliwości inwestowania czyli takie które bezpośrednio nie są związane z rynkiem finansowym.

Czytaj Więcej

Piknik Rotarian i Przyjaciół

  • 28 wrzesień 2018

W myśl „człowiek aktywny to człowiek szczęśliwy" postanowiliśmy zorganizować piknik Rotarian i Przyjaciół w sportowym charakterze. 

Czytaj Więcej

Tablica Włodka i Michałowskiego

  • 25 wrzesień 2018

Dzięki inicjatywie grudziądzkiego radnego Pana Pawła Napolskiego oraz Łukasza Piaseckiego nauczyciela historii a także finansowemu wsparciu RC Grudziądz Centrum miało miejsce uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Prezydenta Grudziądza w ...

Czytaj Więcej

Piknik charytatywny na przystani Hotelu Rudnik

  • 7 wrzesień 2018

7 września 2018 r. na przystani Hotelu Rudnik w Grudziądzu wspólnie ze Stowarzyszeniem Fado oraz Otwarte serca zorganizowaliśmy piknik którego celem było zebranie finansowych środków na rehabilitację chłopaka który niefortunnie skoczył do wody i ...

Czytaj Więcej

Piknik Charytatywny w Ośrodku CASUS

  • 6 wrzesień 2018

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Piknik będzie miał charakter sportowy.

Czytaj Więcej

Nowa strona internetowa

  • 4 wrzesień 2018

Od wczoraj funkcjonuje nowa strona internetowa.

Czytaj Więcej

Spotkanie integracyjne

  • 31 sierpień 2018

31 sierpnia 2018 r. odbyło się integracyjne spotkanie naszego klubu zorganizowane przez nowego prezydenta Angelikę.

Czytaj Więcej

Odebranie świadectw przez studentki wymiany 2017/2018

  • 20 czerwiec 2018

W czerwcu 2018 r. Michell SHIH oraz Charlotte Little otrzymały świadectwa ukończenia klasy I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Grudziądzu.

Czytaj Więcej

strona 2 z 6 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 6 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.