Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 1 z 7 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Przekazanie funkcji prezydenta

  • 3 lipiec 2019

W dniu 3 lipca br. u jednych z naszych klubowych przyjaciół w pięknej scenerii odbyło się uroczyste przekazanie funkcji prezydenta Rotary Grudziądz Centrum na kadencję 2019/2020 Tę zaszczytną służbę na rzecz klubu objął Maciej Daniel. 

Czytaj Więcej

Wizyta na Tajwanie

  • 25 czerwiec 2019

Przedstawiciele Klubu Rotary Grudziądz Centrum oraz Interakt mieli przyjemność odwiedzić Rotariański Klub na Tajwanie, a także wziąć udział w uroczystej kolacji wydanej na ich cześć .

Czytaj Więcej

Rowerki dla maluszków

  • 24 czerwiec 2019

Nasz Klub Rotary Grudziądz Centrum ufundował dla Ośrodka Rewalidacyjnego-Wychowawczego 1 w Grudziądzu 5 rowerów i 2 biego - rowerki dla maluszków.

Czytaj Więcej

Piknik Rotariański RC Grudziądz i RC Grudziądz Centrum

  • 9 czerwiec 2019

Piknik Rotariański RC Grudziądz i RC Grudziądz Centrum, wspaniała idea i szczytny cel, pozyskania funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży połączył te dwa kluby, należące do międzynarodowej organizacji Rotary.

Czytaj Więcej

Konferencja Interakt Club Grudziądz Centrum

  • 7 czerwiec 2019

Interakt Club Grudziądz Centrum jako gospodarz konferencji podsumowującej kadencję 2018/2019 Konferencja odbyła się w malowniczym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Zamkowym w Łasinie.

Czytaj Więcej

Wilno

  • 3 czerwiec 2019

W dniach 31.05-03.06. Rotary Grudziądz Centrum wraz z grupą przyjaciół z wizytą w Wilnie, dzięki wspaniałej przewodnik - Alicji Romejko poznaliśmy najpiękniejsze zakątki tego, jak ważnego dla kultury polskiej miasta.

Czytaj Więcej

IV Charytatywny Bal za nami

  • 7 marzec 2019

Bale charytatywne to doskonała okazja do zebrania środków na statutowe cele różnych organizacji pomocowych. Od czterech lat działa w Grudziądzu Klub Rotary Grudziądz Centrum z siedzibą w Hotelu Rudnik.

Czytaj Więcej

Bal Charytatywny

  • 19 luty 2019

Już niebawem, bo 2 marca odbędzie się kolejny bal charytatywny organizowany przez RGC którego celem jest zebranie środków na działalność klubu tym samym wsparcie potrzebujących. W Grudziądzu obecnie działają dwa Kluby Rotary, które są częścią ...

Czytaj Więcej

Historia Polski oczami małego dziecka

  • 8 styczeń 2019

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję gościć niesamowitą osobę : Panią Danutę Janosz-Kołodziejską - sybiraczkę,

Czytaj Więcej

Klubowa Wigilia

  • 14 grudzień 2018

Ostanie spotkanie klubu w roku kalendarzowym to tradycyjnie wigilijna wieczerza, którą świętowaliśmy wraz z naszymi rodzinami 14 grudnia 2018 r. w Hotelu Rudnik.

Czytaj Więcej

strona 1 z 7 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.