Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Aktualności

strona 1 z 6 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Szlachetna paczka

  • 7 grudzień 2018

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „szlachetna paczka„ tym razem bardziej jako wspierający naszą młodzież z Interaktu, która to wyszła z inicjatywą oraz sama zorganizowała większość prezentów dla Pani Teresy z Grudziądza, ...

Czytaj Więcej

Wsparcie dla Meksyku

  • 7 grudzień 2018

Jako organizacja międzynarodowa nie mogliśmy zostać obojętni na krzywdę, która spotkała rodzinę studentki z Meksyku przebywającej obecnie na wymianie długoterminowej w Polsce.

Czytaj Więcej

Odwiedziny rodziców Michell z Tajwanu

  • 27 listopad 2018

Ogromną niespodziankę sprawili nam rodzice naszej Michell - studentki wymiany z Tajwanu, którzy odwiedzili nas na klubowym spotkaniu a także odwiedzili rodziny w których gościła ich córka w trakcie pobytu w Grudziądzu.

Czytaj Więcej

Akcja dla Majki

  • 18 listopad 2018

Po ogromnym sukcesie akcji „ Łączymy siły dla Michała „ zgłosiła się do nas rodzina 14 letniej dziewczynki z prośbą o ponowne połączenie sił tym razem dla ich córki, która zachorowała na ostrą białaczkę szpikową typu AML i potrzebuje jak ...

Czytaj Więcej

Pomoc Rodzinie z Rudy

  • 12 listopad 2018

Serce się raduje, kiedy udało się dopiąć do końca sprawy rodziny z Rudy. Tym razem sfinansowaliśmy wszystkie materiały potrzebne do remontu domku, a także zaadoptowanie strychu w stanie surowym na pokój dla nowo narodzonych bliźniąt.

Czytaj Więcej

Spotkanie

  • 18 październik 2018

Dzisiejsze spotkanie było niezwykłe ,a do tego bardzo inspirujące. Zadziało się to za sprawą naszego wyjątkowego gościa - gubernatora naszego dystryktu  Łukasza Grochowskiego.

Czytaj Więcej

Konferencja w Polanicy Zdrój

  • 7 październik 2018

Od piątku do niedzieli ( 5-7 października 2018 roku ) miała miejsce Konferencja polskiego Dystryktu 2231 Rotary International w Polanicy Zdrój. W wydarzeniu wzięło udział około 140 Rotarian z całej Polski w tym nasza reprezentacja w osobach : ...

Czytaj Więcej

RC Zamość

  • 5 październik 2018

W Polanicy Zdrój na ręce Past Prezydenta Tomasza Jarząba przekazano podziękowanie od RC Zamość za wsparcie projektu którego celem było sfinansowanie wakacyjnego pobytu dzieci w Polsce których rodzice zginęli w wyniku działań wojennych na ...

Czytaj Więcej

Spotkanie z Dariuszem Żychlińskim

  • 1 październik 2018

Spotkanie z Dariuszem Żychlińskim który jako Guest speaker przybliżył nam alternatywne możliwości inwestowania czyli takie które bezpośrednio nie są związane z rynkiem finansowym.

Czytaj Więcej

Piknik Rotarian i Przyjaciół

  • 28 wrzesień 2018

W myśl „człowiek aktywny to człowiek szczęśliwy" postanowiliśmy zorganizować piknik Rotarian i Przyjaciół w sportowym charakterze. 

Czytaj Więcej

strona 1 z 6 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.