Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Wszystkie Artykuły

strona 4 z 5 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Fit Park

  • 9 sierpień 2016

Drodzy Przyjaciele - Razem sprawiliśmy, że Grudziądz stał się jeszcze lepszym miejscem do życia.

Czytaj Więcej

Przekazanie insygniów prezydenckich

  • 25 maj 2016

W dniu 25 czerwca w restauracji Leśniczówka odbyło się uroczyste przekazanie insygniów Prezydenckich. Nowo wybrany prezydent Klubu Piotr Figurski przyjął insygnia i przedstawił swój plan działania na czas swojej kadencji. Spotkanie zakończyło ...

Czytaj Więcej

Jubileuszowa msza dla Rotarian- Rzym – 30.04.2016r.

  • 30 kwiecień 2016

30 kwietnia prawie 9000 Rotarian z 80 krajów świata uczestniczyło w jubileuszowej mszy dla Rotarian celebrowanej przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka na Placu Św. Piotra w Rzymie. Z Polski także pojechało wielu członków klubów oraz ich ...

Czytaj Więcej

Działania Rotary Club Grudziądz Centrum na rzecz lokalnej społeczności podjęte w 2015 roku

  • 8 luty 2016

Jak pamiętamy , w dniu 14.09.2015 gościliśmy na spotkaniu klubowym Dyrektor Stowarzyszenia „Powrót z U” z Torunia Panią Agnieszkę Słowik. Zaznajomiła nas wówczas z metodami działania pracowników i wolontariuszy ośrodka wspierającego powrót do ...

Czytaj Więcej

Chrońmy pamięć o naszej tradycji , przekazujmy wiedzę o niej młodszym…

  • 11 styczeń 2016

Takie hasła powstają w umyśle każdego , kto przy okazji spotkania z interesującym człowiekiem dowiaduje się niebywałych wręcz historii o zjawisku niby powszechnie znanym. Tak powszechnie znanym , że stało się niemal ikoną w dziejach i traktujemy ...

Czytaj Więcej

Życzenia Bożonarodzeniowe

  • 23 grudzień 2015

Wspaniałych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze , samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzą członkowie Klubu Rotary Grudziądz Centrum.

Czytaj Więcej

Współpraca RC Grudziądz Centrum ze Szkołą Muzyczną im. Stanisława Moniuszki.

  • 10 grudzień 2015

Współpraca między naszym Klubem a Szkołą nie ogranicza się wyłącznie do przekazywania środków finansowych na rzecz Rady Szkoły. Staramy się uczestniczyć w ważnych wydarzeniach dla Szkoły i całego środowiska muzycznego Grudziądza .

Czytaj Więcej

Zgromadzenie Dystryktu i seminarium Rotary Fondation w siedzibie Rotary Klub Grudziądz Centrum

  • 15 listopad 2015

Jesteśmy gościnnym klubem : Zgromadzenie Dystryktu i seminarium Rotary Fondation w siedzibie Rotary Klub Grudziądz Centrum.

Czytaj Więcej

Zgromadzenie Dystryktu i Seminarium Rotary Foundation 13-15 listopada 2015r.

  • 4 listopad 2015

W dniach 13-15 listopada w Hotelu Rudnik, przy ul. Miła 2 w Grudziądzu odbędzie się Zgromadzenie Dystryktu oraz Seminarium Rotary Foundation.

Czytaj Więcej

Seminarium Dystryktu 2230 na temat „Członkostwo, PublicRelations, Media Elektroniczne”

  • 5 październik 2015

W dniu 24 października w warszawskim Hotelu Polonia Palace, podczas Światowego Dnia POLIO odbyło się Seminarium Dystryktu 2230 na temat „Członkostwo, PublicRelations, Media Elektroniczne”. Nasz klub reprezentowali: Mirela Stachowska, Dariusz ...

Czytaj Więcej

strona 4 z 5 POPRZEDNIA 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.