Poniedziałek 18.30 - cotygodniowe spotkanie w hotelu Rudnik, ul. Miła 2, Grudziądz

Wszystkie Artykuły

strona 1 z 8 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary i ONZ wspólnie od 75 lat łączą świat

  • 13 październik 2019

W dniach 11 – 13 października 2019 r. w Międzyzdrojach miała miejsce Konferencja Dystryktu 2231, Tegoroczna Konferencja Dystryktu pod tytułem „Rotary i ONZ wspólnie od 75 lat łączą świat” poświęcona była kolejnej rocznicy współpracy Rotary ...

Czytaj Więcej

Pobiliśmy Rekord Polski i Rekord Guinnessa

  • 10 wrzesień 2019

10 września 2019 roku z inicjatywy Rotary Klub Grudziądz Centrum, na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu odbyła się oficjalna próba pobicia dotychczasowego Rekordu Polski i Rekordu Guinnessa na największą mozaikę z ludzi.

Czytaj Więcej

Powitanie Aruki

  • 28 sierpień 2019

21 sierpnia powitaliśmy Aruki Uetabira, 16-letniego studenta z Japonii, który Polskę wybrał jako kierunek na swoją długoterminową wymianę.

Czytaj Więcej

Nasze ambasadorki na wymianie krótkoterminowej.

  • 26 sierpień 2019

Aleksandra wybrała Litwę, gdyż zainteresował ją realizowany przez naszych sąsiadów program wymiany umożliwiający uczestnikom nabycie podstawowych umiejętności szybownistwa a Nikola, dzięki finansowemu wsparciu naszego klubu miała okazję poznać ...

Czytaj Więcej

Cezary na wymianie w Japonii

  • 20 sierpień 2019

Trzymamy kciuki za Cezarego Szymańskiego, który 20.08.19r. wyruszył do Japonii na długoterminową wymianę.

Czytaj Więcej

Przekazanie funkcji prezydenta

  • 3 lipiec 2019

W dniu 3 lipca br. u jednych z naszych klubowych przyjaciół w pięknej scenerii odbyło się uroczyste przekazanie funkcji prezydenta Rotary Grudziądz Centrum na kadencję 2019/2020 Tę zaszczytną służbę na rzecz klubu objął Maciej Daniel. 

Czytaj Więcej

Pomoc mężczyźnie

  • 1 lipiec 2019

Nie mogliśmy zostać obojętni wobec takiej sytuacji...

Czytaj Więcej

Wizyta na Tajwanie

  • 25 czerwiec 2019

Przedstawiciele Klubu Rotary Grudziądz Centrum oraz Interakt mieli przyjemność odwiedzić Rotariański Klub na Tajwanie, a także wziąć udział w uroczystej kolacji wydanej na ich cześć .

Czytaj Więcej

Rowerki dla maluszków

  • 24 czerwiec 2019

Nasz Klub Rotary Grudziądz Centrum ufundował dla Ośrodka Rewalidacyjnego-Wychowawczego 1 w Grudziądzu 5 rowerów i 2 biego - rowerki dla maluszków.

Czytaj Więcej

Piknik Rotariański RC Grudziądz i RC Grudziądz Centrum

  • 9 czerwiec 2019

Piknik Rotariański RC Grudziądz i RC Grudziądz Centrum, wspaniała idea i szczytny cel, pozyskania funduszy na stypendia dla zdolnej młodzieży połączył te dwa kluby, należące do międzynarodowej organizacji Rotary.

Czytaj Więcej

strona 1 z 8 1 2 3 4 5 NASTĘPNA

Rotary to organizacja międzynarodowa

apolityczna i świecka, która łaczy ludzi wszystkich zawodów, narodowości i przekonań

Wspieranie pokoju

Obecnie około 42 mln osób jest wysiedlonych w wyniku konfliktów zbrojnych lub prześladowań. Rotary Peace Fellows doskonali umiejętności, by wzmocnić działania pro pokojowe na świecie oraz rozwija zdolności mediacyjne lokalnych liderów by zapobiegać konfliktom.

Walka z chorobami

Ponad 100 milionów ludzi każdego roku znacznie ubożeje z powodu wysokich kosztów medycznych. Staramy się poprawić i rozszerzyć dostęp do taniej i bezpłatnej opieki zdrowotnej na obszarach słabo rozwiniętych.

Dostarczanie czystej wody

Ponad 2,5 miliarda ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Co najmniej 3000 dzieci umiera każdego dnia z powodu biegunek wywołanych nieczystą wodą. Dajemy społecznościom możliwość rozwijania i utrzymywania systemów wodnych i sanitarnych. Wspieramy badania związane z wodą.

Opieka nad matką i dzieckiem

Co najmniej 7 milionów dzieci poniżej 5 roku życia umiera co roku z powodu niedożywienia, słabej opieki zdrowotnej i złych warunków sanitarnych. Aby zmniejszyć te dane, zapewniamy szczepienia i antybiotyki dla dzieci oraz zwiększamy dostęp do podstawowych usług medycznych.

Wspieranie edukacji

67 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji a ponad 775 mln ludzi powyżej 15. roku życia to analfabeci. Naszym celem jest wspieranie lokalnych społeczności w ich dążeniu do uzyskania podstawowej edukacji i umiejętności pozwalających na godne życie.

Wspieranie lokalnej przedsiębiorczości

Prawie 1,4 mld zatrudnionych ludzi żyje za mniej niż 1,25 $ dziennie. Realizujemy takie projekty, które zwiększają rozwój gospodarczy lokalnych społeczności i umożliwiają godną i efektywną pracę osobom młodym oraz starszym.