Zgromadzenie Dystryktu i seminarium Rotary Fondation w siedzibie Rotary Klub Grudziądz Centrum

Jesteśmy gościnnym klubem :  Zgromadzenie Dystryktu i seminarium Rotary Fondation  w siedzibie Rotary Klub Grudziądz Centrum.

        W dniach  13-14-15 listopada 2015 roku nastąpiła  w Grudziądzu „koncentracja sił rotariańskich”.   RC Grudziądz Centrum miał zaszczyt pełnić rolę gospodarza  zarówno Walnego  Zgromadzenia Członków Federacji Polskich Klubów Rotary Dystryktu 2230 Rotary International , jak  i dwudniowego Seminarium Rotary Foundation. Z tych powodów w  Hotelu Rudnik – siedzibie klubu Grudziądz Centrum – pojawiło się wielu gości z różnych zakątków naszego dystryktu. Ze szczegółowym przebiegiem obrad i ich tematyką można zapoznać się na stronie www.rotary.org.pl w zakładce aktualności. Znajdziecie tam także całą galerię zdjęć z tych wydarzeń.

Członkowie RC Grudziądz Centrum nie zawiedli jeśli chodzi o gościnność i sprawność organizatorską.  Reżyserem wydarzeń i koordynatorem działań  związanych z ich obsługą  był nasz kolega klubowy Piotr Figurski. Na poniższym zdjęciu odbiera zasłużone podziękowania od Gubernator Barbary Pawlisz.piotr1                           Tłem dla tej miłej chwili są grudziądzkie spichrze – jedyny taki                                                                    zabytkowy kompleks w tej części Europy.

Wśród szkolących się i obradujących osób byli i nasi członkowie – Prezydent Czarterowy RC Grudziądz Centrum Dariusz Sonnenfeld (drugi z prawej) oraz przewodniczący komisji do spraw członkowskich w RC Grudziądz Centrum Jacek Lewandowski(pierwszy z prawej).

rot2

Niezawodny zespół koleżanek klubowych czuwał nad sprawną rejestracją gości już od piątkowego południa. Panie służyły pomocą i informacją

rot3

 

 

 

 

Panie w  akcji ( od lewej) : Lubomira Kudasz – Skarbnik Dystryktu 2230 oraz  Małgorzata Daniel , Grażyna Koćmierowska , Wioletta Figurska – członkinie  RC Grudziądz Centrum.

 

rot4

 

 

 

 

 

Elżbieta Tepper z RC Grudziądz Centrum  i Piotr Wygnańczuk podczas rejestracji mandatariuszy przed Walnym Zgromadzeniem.

 

Wieczorem , po zakończeniu Walnego Zgromadzenia , rozegraliśmy nieformalny turniej bowligowy.rot5

Niestety nie mamy pewności kto wygrał. Komisja sędziowska długo obradowała i nie doszła do końcowych wniosków.

rot6

Ustalono jednak , że trzeba konkurs powtórzyć przy najbliższej okazji , bo atmosfera była niezwykła.

Sobotni poranek , tuż przed rozpoczęciem seminarium Rotary Fondation.

rot7

 

 

 

 

 

Reprezentacja z RC Grudziądz Centrum ponownie gotowa do akcji(od prawej): Wioletta Figurska , Małgorzata Mioduszewska, Grażyna Koćmierowska , Elżbieta Tepper.

Zbiorowe zdjęcie , czyli miła forma listy obecności , pozwala ocenić intensywność wieczornych rozważań nad zależnością  między wagą bili a techniką  gracza w bowling.  (Wybaczcie rozrywkowy nastrój komentarza , jednak więzi powstałe w piątkowy wieczór podczas sportowej rywalizacji  trochę to usprawiedliwiają).

rot8Program seminarium był na tyle bogaty , że z trudem zmieszczono się w przewidzianych ramach czasowych.  W trakcie szkolenia przekazano wiele istotnych informacji na temat typów grantów i zasad ich przygotowywania. Omówiono też

rot9szczegółowo metody realizacji grantów , sporządzanie niezbędnej dokumentacji i rozliczanie grantów.  Oficerowie dystryktalni przygotowali materiały dla klubów w formie papierowej i elektronicznej , by można zawsze zweryfikować prawidłowość działań.

 

 

Rotarianie podczas szkolenia : pierwszy od lewej Mieczysław Maciążek.

Po dniu wytężonej pracy znowu przyszedł czas na przyjemności. Jako gospodarze postaraliśmy się , by sobotni wieczór upłynął pod znakiem dobrego jedzenia , dobrej muzyki i w dobrym towarzystwie. Tradycyjnie już zaczęliśmy od listy obecności , czyli „rodzinnego zdjęcia”.

rot10

Duet państwa Spychalskich z Łodzi wprowadził nas w krainę przebojów operetkowych i musicalowych. To już druga wizyta łódzkich śpiewaków w naszym klubie i ponownie dali niezwykły popis.rot11

…a my oczarowani … pozwalaliśmy wybrzmieć dźwiękom  do ostatniej kropli ciszy.rot12

Podczas tej uroczystej kolacji przeprowadziliśmy licytację dwóch grafik i jednego pobytu w Berlinie , który został ufundowany przez Jarosława Wistubę jako prezent na czarter RC Grudziądz Centrum.  Grafikę Hanny Rudzkiej-Cybisowej pod tytułem Macierzyństwo oraz grafikę Zofii Żebrowskiej o nazwie Kompozycja , otrzymaliśmy kilka lat temu od Rotarianina z Krakowa Wiesława Dyląga jako wsparcie naszych działań charytatywnych.  Uczestnicy aukcji mogli zapoznać się z sylwetkami Twórczyń oraz z opisem prac i certyfikatami autentyczności w katalogu aukcji przygotowanym przez naszego kolegę klubowego Artura Prosotowicza. Artur poprowadził również aukcję z taką skutecznością , że Rotarianie z RC Jelenia Góra Pałac Staniszów Zbyszek Byczko i Bogusław Wojdak wylicytowali obie grafiki za kwotę 2400,00złotych.  Dwudniowy pobyt w Berlinie ze zwiedzaniem jego atrakcji w towarzystwie Jarka Wistuby wylicytował za kwotę 2500,00 Jacek Smorzewski z RC Katowice.  Uzyskana kwota przeznaczona będzie na wsparcie dla Weroniki – utalentowanej skrzypaczki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Grudziądzu.  Darczyńcom serdecznie dziękujemy !! Dziękujemy również Arturowi za jego skuteczne  zaangażowanie w  aukcję.  Uroczysta kolacja przerodziła się we wspólną zabawę prawie do białego rana.

  Mimo intensywnego trybu szkolenia goście naszego klubu mieli jeszcze siłę , by skorzystać z programu przygotowanego przez Wiolettę i Piotra Figurskich na niedzielne przedpołudnie. Nie straszna była nawet typowa listopadowa aura , czyli wiatr i lekka mżawka. rot13

Zwiedzanie zabytkowych sal Urzędu Miasta w Grudziądzu nie wystawiało zdrowia i wytrwałości gości na próbę. Było ciepło , sucho , a przewodnik miał przyjemny głos….. Inaczej rzecz się jednak miała w plenerowych punktach widokowych zabytkowego Grudziądza. Jednak atmosfera wytworzona przez gospodarzy zrekompensowała niedostatki pogody.

rot14

Na Wieży Klimek – platforma widokowa na szczycie niedawno odtworzonego fragmentu zamku krzyżackiego na wzgórzu wiślanym.

rot15

Pod pomnikiem Żołnierza i Dziewczyny , który upamiętnia czasy kawalerii w Grudziądzu.

Drodzy Nasi Goście ! Mamy nadzieję , że  zadbaliśmy  o Was tak , że w grze w skojarzenia na hasło „gościnność” odpowiecie „ Grudziądz Centrum”. Do zobaczenia przy najbliższej okazji!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum-2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz