W Grudziądzu powstał nowy Klub Rotary

_DSC8929Rotary International (RI) to najstarsze stowarzyszenie tzw. klubów służebnych (service clubs) na świecie. Zrzesza około 34 000 klubów Rotary w prawie 170 krajach. Należy do nich ponad 1 200 000 Rotarian. Członkowie klubów wywodzą się ze wszelkich środowisk zawodowych, religijnych, politycznych i kulturowych, a łączy ich chęć pomocy lokalnym społecznościom oraz światu.
W naszym mieście już od ponad dwudziestu lat działa Grudziądzki Klub Rotariański, a od połowy czerwca Grudziądz dołączył do nielicznej grupy polskich miast, w których istnieje więcej niż jeden klub. Niedawno oficjalnie zarejestrowano w strukturach międzynarodowych drugi klub o nazwie Rotary Klub Grudziądz Centrum.
Początki nigdy nie są łatwe zwłaszcza, że uzyskanie członkostwa wymaga spełnienia szeregu wymogów. Zadania związane z należytym funkcjonowaniem stowarzyszenia dopiero dobiegają końca i teraz właśnie polska społeczność rotariańska postanowiła uczcić fakt powiększenia się o nową jednostkę. Charter , czyli uroczysta inauguracja działalności, miał miejsce w dniu 28 sierpnia w gościnnych progach Hotelu Rudnik. Leśna oprawa obiektu, jego lokalizacja nad jeziorem i klimat stworzony przez gospodarzy – wszystko to sprawiło, że rotarianie z całej Polski zapamiętają Grudziądz z jak najlepszej strony. Warto powiedzieć, że młodziutki klub gościł 120 osób na swoim święcie.
Bankiet uświetniła występem para artystów operowych i musicalowych z Łodzi – Państwo Anna i Tomasz Spychalscy. Dali ponad godzinny koncert, który zakończył się wspólnym śpiewem artystów i gości._DSC8934
Następnego dnia goście spoza Grudziądza zwiedzili najważniejsze grudziądzkie zabytki. Wycieczkę tą zorganizowali im członkowie Rotary Klub Grudziądz Centrum pokazując cytadelę, górę zamkową, zabudowę starówki i wieżę Klimek. W zaprezentowanie „Klimka” włączyło się grudziądzkie Muzeum. Zapewniło nie tylko doskonałego przewodnika, opowiadającego o historii Grudziądza na tle widoków rozciągających się ze szczytu wieży, ale i zarezerwowało wyłączny czas zwiedzania, by rotariańscy goście mogli bez pośpiechu zasmakować grudziądzkiej atmosfery.
Obchody powstania nowego klubu rotariańskiego zakończyły się 29 sierpnia „ VII Integracyjnym Spotkaniem Rotarian i Przyjaciół” na Wielkiej Księżej Górze. To cykliczna impreza grudziądzkiego środowiska rotariańskiego i w tym roku wspaniale wpisała się w uświetnienie inauguracji działania nowego klubu. To plenerowe spotkanie ma na celu propagowanie historii Grudziądza i historii wojskowości w naszym regionie. Zachęcam do obejrzenia Galerii.olodyplom

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia Klubu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz